MISJA

Co jest dla mnie ważne? 

Blog „Co kraj to obyczaj” powstał z miłości do zdobywania wiedzy i pasji do dzielenia się nią. Dlatego wszędzie, gdzie jest to możliwe podaję źródła, z których korzystałam oraz rekomendacje dodatkowych materiałów – książek, artykułów, filmów… Wszystkiego, na co natrafię i co uznam za godne uwagi.

Zachęcam Was do zadawania pytań, rozpoczynania dyskusji, dzielenia się swoimi przemyśleniami i rekomendacjami… Po to są komentarze pod każdym postem!

Proszę, uszanujcie moją pracę i jeśli spodobał Wam się wpis, jego fragment lub choćby jedno zdjęcie – śmiało z nich korzystajcie z zaznaczeniem mojego autorstwa.

Żyjemy w czasach, w których łatwo jest podpisać się pod cudzą twórczością i zaszyć z tym w odmętach internetu (licząc, że autor nigdy się nie dowie) albo wyciąć podpis ze zdjęcia, twierdząc że dzięki temu „stworzyło się nowe dzieło”. Są to (bardzo złe i niezgodne z prawem) praktyki pojedynczych ludzi oraz dużych korporacji. Nie tędy droga i liczę, że z Waszą pomocą uda się dołożyć solidną cegłę (cegiełka mi nie wystarcza ?) do czegoś, co jest ważne zarówno dla autora, jak i czytelników, a nazywa się rzetelnym pisarstwem / dziennikarstwem / reporterstwem. Bądźmy przykładem, że można i że warto. Bycie fair jest super!

Dlaczego “Co kraj, to obyczaj”?

Ponieważ to polskie przysłowie stanowi dobre podsumowanie idei ważnych dla mnie przy tworzeniu tego bloga. W całości brzmi ono: Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj. Bądźmy zatem świadomi różnorodności kulturowej świata, szanujmy siebie i innych jego mieszkańców oraz… nie bójmy się szukać tego, co nas łączy ?

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.