ETNOLOGIA W SIECI

Projekt „etnologia w sieci” powstał z myślą o stworzeniu obszernej bazy źródeł dotyczących etnologii i antropologii kulturowej. Źródeł zarówno naukowych, jak i popularnonaukowych, które łączy jedno: przybliżanie naukowej dyscypliny, jaką stanowi etnologia oraz jej wkładu w opisanie i rozumienie świata.

„Etnologia w sieci” to także linki do grup i forów dyskusyjnych oraz profili w mediach społecznościowych, gdzie można nas spotkać, a także wykaz uczelni, na których można etnologię studiować.

Jeśli interesuje Cię etnologia i antropologiczne spojrzenie na świat – dobrze trafiłaś / trafiłeś!

Projekt cały czas się rozwija i poszczególne listy będą przeze mnie na bieżąco uzupełniane. Jeśli znasz ciekawe etno-miejsce w sieci, którego tu nie ma (lub sam / sama je prowadzisz!) – napisz do mnie maila bądź zostaw komentarz. Warunek jest jeden – musi być to źródło rzetelne, w całości lub przynajmniej w znacznej części związane z etnologią i (najlepiej) na bieżąco aktualizowane.

„Etnologia w sieci” jest projektem niezależnym, co oznacza, że tworzę je bez wsparcia finansowego autorów czy redakcji zamieszczonych poniżej źródeł.

Etnolożki i etnolodzy – łączmy siły, pokażmy swoją obecność w internecie! Etnologia w sieci to właśnie my!

Źródła w języku polskim

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.